<zpět

Rekonstrukce venkovského domu na Vysočině

29.07.2015

Krásná práce pro manželé žijící na Vysočině. 
Začátek byl rozpačitý. Proč byla poptávka po návrhu koupelny v tomto případě rozpačitá si přečtete zde!


Byli jsme osloveni, abychom navrhli koupelnu s budoucí případnou spolupráci na postupné rekonstrukci dalších částí domu. Proč je poptávka po návrhu koupelny rozpačitá? Dělat architekturu po místnostech jednoduše nelze.

K architektuře nelze přistupovat bez souvislostí. Je naprosto nezbytné začínat od celku. Tím myslíme celkového konceptu. Co když začnete dobře, ale na konci, ve čtvrté nebo páté místnosti zjistíte, že jste narazili na něco, co si vyžaduje jiné řešení? Začnete znovu? Vybouráte to, co jste dosud udělali a začnete od píky? Nebo se spokojíte s kompromisem? Předběžná příprava celkového návrhu umožní se nespokojit s ničím menším než s dokonalostí. Dokonalým splněním všech Vašich prvotních požadavků a představ. Stojí Vás rekonstrukce spoustu peněž? O to rozvážněji byste je měli investovat. Nepodceňujte přípravu. Projekt, architektonický návrh, Vám pomůže ušetřit finance, které byste museli jinak vynaložit na nedokonalá řešení bez užitné hodnoty nebo s obrovskými kompromisy, které byste měli na očích každý den. Stavění a rekonstruování je příliš nákladná zábava, abychom ji mohli dělat stylem pokus omyl. Proto ke svým návrhům přistupujeme zodpovědně a svědomitě již od první čáry.
 
Proběhly přesně dva maily, aby nás manželé z Vysočiny oslovili s požadavkem na architektonickou studii celkového řešení rekonstrukce jejich domu.
 
Jejich dům si to určitě zaslouží!

02_SH_Snapseed_SJ-(4).jpg